Auto detailing czy Myjnia Samochodowa – Jakie są różnice

AUTO DETAILING MERCEDES AMG S63

Auto detailing czy Myjnia Samochodowa – Jakie są różnice

Gdy dowiesz się, jaki rodzaj pracy należy włożyć w „auto detailing”, przestaniesz się zastanawiać, jaka jest różnica między auto detailingiem a podstawową myjnią samochodową. Różnicę finansową łatwo zrozumieć, auto detailing jest praktycznie zawsze droższą propozycją. Ale opisywanie szczegółów jest również znacznie dokładniejszym procesem, który zapewnia znacznie bardziej imponujące wyniki.

Czym jest zewnętrzny auto detailing?

Mówiąc najprościej, zewnętrzny auto detailing to proces czyszczenia, który obejmuje również prace renowacyjne i wykończeniowe w celu uzyskania najwyższego możliwego poziomu połysku i czystości. Detailing zawsze ma na celu uzyskanie wyników o jakości pokazowej. Opisywane usługi mogą być wykonane na zewnątrz, wewnątrz jak i w obu częściach samochodu.  W auto detailingu zewnętrznym najczęściej usługa ta dotyczy lakieru samochodowego który jest czyszczony a następnie doprowadzany do najlepszego możliwego stanu. Podobną uwagę przywiązuje się do szczegółów związanych z czyszczeniem innych części nadwozia pojazdu, w tym kół, opon, okien i chromowanych elementów. Profesjonalny auto detailing samochodu wymaga szeregu różnych technik i produktów, które należy wybrać w zależności od aktualnego stanu pojazdu i pożądanych rezultatów. Niewielka próbka rodzaju produktów stosowanych do wykańczania zewnętrznych  detali obejmuje detergenty, odtłuszczacze bezkwasowe (do usuwania brudu oraz piachu), glinę detailingową (do usuwania osadzonych zanieczyszczeń), połysk, pasty, woski i wiele innych. Można je nakładać za pomocą pędzli, gąbek, ręczników i innych narzędzi.

Jak wygląda proces zewnętrznego auto detailingu?

 1. Mycie zewnętrzne
  Każdą pracę nad detalami rozpoczynamy od dokładnego umycia zewnętrznego, mającego na celu usunięcie jak największej ilości brudu. Używamy mydła w pianie, które zmiękcza brud i błoto i ułatwia usuwanie z powierzchni pojazdu. Następnie nasi auto detailerzy nadają kołom trochę TLC, używając specjalistycznych środków czyszczących i szczotek, aby usunąć każdą plamę brudu i osadów z kół, zacisków hamulcowych i dekielków. Uważamy, że koła są prawie zawsze najbrudniejszymi częściami zewnętrznymi.
 2. Osuszenie samochodu
  Naszym następnym krokiem jest mycie i suszenie każdego cala lakieru w pojeździe, zaczynając od góry i zjeżdżając w dół. Stosowane są tutaj rękawice z jednym palcem i ręczniki z mikrofibry. Następnie używamy glinianych pasków samochodowych do usuwania gruntu z farby i / lub lakieru samochodu. W tym momencie dokonujemy oceny dotyczącej jakości wykończenia twojego samochodu. Jeśli to konieczne, polerujemy lakier na tym etapie, aby pozbyć się drobnych zadrapań, śladów i utleniania. Polerowanie zostanie zakończone mechanicznie lub ręcznie, w zależności od wymaganego zakresu prac. W zależności od stanu lakieru pojazdu może się to stać najbardziej czasochłonną częścią procesu auto detailingu!
 3. Warstwa ochronna
  Po doprowadzeniu wykończenia pojazdu do najlepszego możliwego stanu, zapewniamy nową warstwę ochronną, nakładając najwyższej jakości wosk. Ta ochrona sprawia, że ​​Twój pojazd jest bardziej błyszczący w atrakcyjny sposób! Na tym etapie myjemy i polerujemy także okna i mniejsze elementy zewnętrzne, takie jak listwy i uszczelki gumowe.

Zalety naszego Auto Detailingu:

 • Delikatne mycie ręczne
 • Suszenie ręcznikami z mikrofibry
 • Błyszczące opony
 • Elementy plastikowe odnowione
 • Szyby dokładnie oczyszczony
 • Drzwi całkowicie oczyszczone
 • Błędy i smoła usunięte